O stronie

fo pa to wirtualny poradnik, który zbiera w jednym miejscu obce wyrażenia, nazwy własne oraz inne słowa, które ludzie często znają, ale mają wątpliwości dotyczące ich poprawnej wymowy czy pisowni.

Poradnik fo pa powstał pod wpływem odkrycia, jak wiele razy Google’owi zadawane są pytania takie, jak „jak się pisze fo pa” lub „jak się czyta auchan”. Postanowiłam stworzyć stronę-agregat, dzięki której nie trzeba będzie już pytać Google’a o każde słowo i przedzierać się przez morze wyników.

Wpisy są krótkie i – mam nadzieję – trafiające w sedno: każdorazowo podaję poprawną wymowę/pisownię, a także krótkie wyjaśnienie lub uzasadnienie.

Podając wymowę celowo nie posługuję się alfabetem fonetycznym. Zależy mi na tym, aby również osoby nieznające go mogły poznać poprawną wymowę. Dlatego czasem słowa w kwadratowych nawiasach wyglądają dość koślawo… Jednak staram się jak najlepiej odzwierciedlać właściwe brzmienie korzystając z zasobów polskiego alfabetu 🙂

O AUTORCE

Absolwentka filologii romańskiej (specjalizacja językoznawcza) oraz dziennikarstwa, miłośniczka zagadnień związanych z językoznawstwem, poprawną polszczyzną, etymologią.

Jeżeli macie jakieś pytania lub sugestie – zapraszam do kontaktu mailowego lub poprzez fanpage.

 

Comments are closed !